Menu

Nyheder

  • Klubnyt
    Pokalhistorie
  • Klubnyt
    Nye Sponsorer (4)
  • Klubnyt
    Seniornyt (1)
  • Klubnyt
    Sommerferie
  • Klubnyt
    1. Holdet videre til 2. runde i DBU Pokalen
  • Klubnyt
    Get2 Fodboldskole
  • Klubnyt
    Ny fodboldlov
  • Klubnyt
    1. Holdet - Sandsynligvis S1 til efteråret
  • Klubnyt
    1. Holdet - Skæbnekampe
  • Klubnyt
    Street fodbold i Værebro Park
  • Klubnyt
    1. Holdet videre til 1. runde i DBU Pokalen - Opdateret
Næste 7 dages kampe
August 2016
28.
søndag
12.30
Hema, Ballerup
6 - 0
Herrer
Senior
Serie 6 • Pulje 3
Sydbuens Sportsplads
VB 1968 (1)
Sydbuens Sportsplads
28.
søndag
13.00
Brøndby Strand IK (2)
-
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 4
Langbjergskolen
VB 1968
Langbjergskolen
28.
søndag
13.30
VB 1968
8 - 4
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (00) • Pulje 2
Skovbrynet Skole
BK Avarta
Skovbrynet Skole
30.
tirsdag
18.00
VB 1968 (1)
Herrer
U17
Ungdomspokal U17 Drenge (00-01) 16/17 • P1
Skovbrynet Skole
FA 2000 (Øst 2)
Skovbrynet Skole
31.
onsdag
17.30
VB 1968
Herrer
Senior
DBU Pokalen 2016/17 • Pulje 1
Skovbrynet Skole
Fremad Amager
Skovbrynet Skole
31.
onsdag
18.45
Måløv BK (1)
Herrer
Oldboys/girls
8-Old boys 2 • Pulje 1
Måløv Idrætspark
VB 1968 (2)
Måløv Idrætspark
31.
onsdag
19.15
VB 1968
Herrer
Senior
Serie 5 • Pulje 4
Skovbrynet Skole Kunstgræs
LSF
Skovbrynet Skole Kunstgræs
September 2016
1.
torsdag
18.45
VB 1968
Herrer
Senior
8-Herresenior 2 (motionsrækken) • Pulje 2
Skovbrynet Skole
Herlev IF
Skovbrynet Skole
1.
torsdag
18.45
VB 1968 (1)
Herrer
Oldboys/girls
8-Old boys 2 • Pulje 2
Skovbrynet Skole
Islev BK
Skovbrynet Skole
2.
fredag
18.00
B. 1973, Herlev
Herrer
U17
U17 Drenge 1 (00) • Pulje 2
Elverroad Kunstgræs
VB 1968
Elverroad Kunstgræs
3.
lørdag
10.18
Bagsværd BK
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 3/9 • Pulje 10
Østervangsbanerne
VB 1968
Østervangsbanerne
3.
lørdag
11.12
VB 1968
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 3/9 • Pulje 10
Østervangsbanerne
BK Avarta
Østervangsbanerne
3.
lørdag
12.06
VB 1968
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 3/9 • Pulje 10
Østervangsbanerne
Brøndbyernes IF (3)
Østervangsbanerne
3.
lørdag
12.42
Glostrup
Herrer
U10
U10 drenge 5-mands (07) 3 - Efterårsserie 3/9 • Pulje 10
Østervangsbanerne
VB 1968
Østervangsbanerne
3.
lørdag
14.00
VB 1968
Herrer
Senior
Serie 1 • Pulje 1
Skovbrynet Skole
Frem Hellebæk
Skovbrynet Skole

1. HoldetSerie 1 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 BK Avarta 4 3 1 0 10
2 Espergærde IF 4 3 0 1 9
3 VB 1968 3 2 1 0 7
4 Lundtofte Boldklub 2 2 0 0 6
5 Frem Hellebæk 4 2 0 2 6
6 Hørsholm-Usserød IK 4 2 0 2 6
7 Herstedøster IC 3 1 1 1 4
8 Ølstykke FC 3 1 0 2 3
9 B. 77, Rødovre 3 1 0 2 3
10 Brede IF 4 0 3 1 3
11 Fredensborg BI 3 0 2 1 2
12 Grønne Stjerne 3 0 2 1 2
13 Gladsaxe-Hero BK 4 0 0 4 0

Sponsorer

DBU Sjælland

bold.dk

Tipsbladet